FOTOWOLTAIKA

FOTOWOLTAIKA

Żyj w zgodzie z naturą – wybierz fotowoltaikę!

Fotowoltaika, będąca jednym z odnawialnych źródeł energii zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie, również w Polsce. Instalacja paneli fotowoltaicznych nie ingeruje bowiem w środowisko naturalne, a one same nie emitują zanieczyszczeń i szkodliwych substancji do atmosfery. Ogniwa fotowoltaiczne, budujące panele zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną. Prąd stały, powstający w wyniku konwersji, zwanej też efektem fotowoltaicznym, zostaje przekształcony w prąd zmienny przez falownik czyli inwerter. W ten sposób korzystamy z energii na tych samych zasadach, jak przy tej, dostarczanej nam przez zakład energetyczny.

Obniż swoje rachunki za prąd z pomocą fotowoltaiki!

Rachunki za prąd spędzają sen z powiek wielu osobom prowadzącym gospodarstwa domowe i zakłady przemysłowe. Szukamy więc sposobów na ich obniżenie. Jednym z nich jest właśnie inwestycja w fotowoltaikę. Dzięki nowelizacji prawa energetycznego przyłączanie instalacji stało się bardzo łatwe, a wytwórca energii nie musi prowadzić działalności gospodarczej.

Korzystanie z instalacji fotowoltaicznej jest całkowicie darmowe i długotrwałe. Jest to więc system przyjazny zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla kieszeni. W przeciwieństwie do systemów solarnych, wykorzystywanych do ogrzewania wody, panele fotowoltaiczne przetwarzają nie tylko promieniowanie bezpośrednie, ale także odbite i rozproszone w pochmurny dzień. Dzięki niemu w okresach najmniejszego nasłonecznienia, czyli w okresie jesienno – zimowym oraz po zmroku, kiedy to nasza instalacje nie będzie w stanie pokryć zapotrzebowania, możemy skorzystać z nadwyżek w sieci. Dzięki fotowoltaice nie musimy martwić się już o wzrost cen energii elektrycznej. Zyskujemy w ten sposób swoistą niezależność energetyczną.

Mimo, iż instalacja paneli fotowoltaicznych nie jest zbyt skomplikowana, to jednak warto powierzyć ten cały proces fachowcom. Nasza firma specjalizuje się projektowaniu oraz montażu instalacji fotowoltaicznych, zarówno w domach prywatnych, jak i budynkach małych firm czy dużych zakładów produkcyjnych. Wielkość i moc systemów zawsze dostosowujemy do indywidualnych potrzeb naszych klientów, biorąc pod uwagę ilość zużywanej energii oraz powierzchnię, która może być przeznaczona pod zabudowę.

 

Ciesz się energią w każdych warunkach!

Systemy fotowoltaiczne mają tę przewagę nad innymi rozwiązaniami energetycznymi, że mogą być montowane prawie wszędzie. Jedynym wymogiem jest swobodny dostęp do promieniowania słonecznego. Fotowoltaika może być więc montowana zarówno na płaskich czy skośnych dachach, ale również na gruntach czy elewacjach budynków. W ten sposób do jej zabudowy możemy wykorzystać wiele różnorodnych powierzchni.

Instalacje fotowoltaiczne są odporne na różnorodne warunki pogodowe. Ich właściciele nie muszą więc martwić się, że intensywne opady deszczu czy śniegu, silny wiatr czy siarczysty mróz uszkodzą panele. Jedną z zalet instalacji fotowoltaicznych jest również ich niska awaryjność. Jak każde urządzenia wymagają okresowej konserwacji, której dokonują wykwalifikowani pracownicy naszej firmy. Nie muszą się więc Państwo o to martwić. Zapewniamy bowiem najwyższej jakości usługi serwisowe – gwarancyjne i pogwarancyjne.

Już dziś dołączcie do grona naszych zadowolonych Klientów!